Manufacturer No:MAX22026FAWA+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:RS-422/RS-485 Interface IC
Description:RS-422/RS-485 Interface IC Compact Isolated Half-Duplex RS-485/RS-422 Transceivers with Auto-Direction
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | RS-422/RS-485 Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX22025F-MAX22028F |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WSOIC-8 |
| Function: | Transceiver |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Data Rate: | 16 Mb/s |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Duplex: | Half Duplex |
| ESD Protection: | Yes |
| Input Voltage: | 1.71 V to 5.25 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 4 mA |
| Pd - Power Dissipation: | 1.847 W |
| Product: | RS-422/RS-485 Transceivers |
| Product Type: | RS-422/RS-485 Interface IC |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 280 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOT
ISO1642DWR
Brand:Texas Instruments

MAX22445CAWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADUM342E1BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

MAX14430EAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADN4620BRIZ
Brand:Analog Devices
PCA9505DGGY
Brand:NXP Semiconductors

MAX22444FAWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ISOW7741QDFMRQ1
Brand:Texas Instruments

ADUM340E1WBRWZ-RL
Brand:Analog Devices

ISOW7741FQDFMRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






