Manufacturer No:ISOW1044BDFMR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:CAN Interface IC
Description:CAN Interface IC Low emissions 5-kVrms isolated CAN FD transceiver with integrated DC/DC power
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | CAN Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | ISOW1044 |
| Type: | High Speed CAN FD Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-20 |
| Data Rate: | 5 Mb/s |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Operating Supply Current: | 124 mA |
| ESD Protection: | 12 kV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | ISOW1044DFMEVM |
| Interface Type: | GPIO |
| Isolation Type: | Isolated |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 1.71 V to 5.5 V |
| Pd - Power Dissipation: | 1.06 W |
| Polarity: | Bidirectional |
| Product: | CAN Transceivers |
| Product Type: | CAN Interface IC |
| Propagation Delay Time: | 87 ns |
| other: | 850 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOTPTN3222GMJ
Brand:NXP Semiconductors

AD74115BCPZ
Brand:Analog Devices

ISOUSB111DWXR
Brand:Texas Instruments

SI8663BB-B-IU
Brand:Skyworks Solutions Inc.
ISOW7721DFMR
Brand:Texas Instruments
TJA1042CT/0Z
Brand:NXP Semiconductors

AD74115BCPZ-RL7
Brand:Analog Devices
PI3DBS16222Q2ZLEX
Brand:Diodes Incorporated

ISO1642DWR
Brand:Texas Instruments

SI86S620BC-IS
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






