Manufacturer No:DS160PR410RNQT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Signal Buffers Repeaters
Description:Interface - Signal Buffers Repeaters 4 channel PCI Express gen-4 linear redriver 40-WQFN -40 to 85
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Interface - Signal Buffers Repeaters |
| RoHS: | Details |
| Product: | Redrivers |
| Interface Type: | PCIe |
| Maximum Clock Frequency: | 400 kHz |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WQFN-40 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Data Rate: | 25 Gb/s |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Operating Supply Current: | 150 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Signal Buffers Repeaters |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Interface ICs |
| Type: | PCI Express 4.0 |
| Unit Weight: | 0.002607 oz |
HOT
TIOS102DRCR
Brand:Texas Instruments

TPS25840QCWRHBRQ1
Brand:Texas Instruments

TJA1044BT/0Z
Brand:NXP Semiconductors

AD74115BCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

ADN4622BCPZ
Brand:Analog Devices

TRSF3243EIPWR
Brand:Texas Instruments

ADN4621BRSZ
Brand:Analog Devices

MXL83111E-ADA-R
Brand:MaxLinear
ISOM8710DFFR
Brand:Texas Instruments
PI3DBS16222Q2ZLEX
Brand:Diodes Incorporated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






