Manufacturer No:803349
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors VSP1130/120bar/M10x1/SW19/Packard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Pressure Switches |
| Operating Pressure: | 0 bar to 120 bar |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Diameter: | 19 mm |
| Height: | 47.1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 140 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | VSP1130 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
HOT
EZ08-A100
Brand:DIGI

59156-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

EZ08-D100-EU
Brand:DIGI

ICR-4461S
Brand:Advantech

AFX00002
Brand:Arduino
Q5ZKLAF1800-Q8
Brand:Banner Engineering

B88269X6310C011
Brand:EPCOS / TDK
ASB160PS12
Brand:XP Power

1285036
Brand:Phoenix Contact

RM-2450-12M3
Brand:Doodle Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






