Manufacturer No:MTSMC-L1G2D
Manufacturer:MultiTech
Type:Modems
Description:Modems Embedded LTE Cat 1 Modem/Serial w/GNSS (Global)(50Pk)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | MultiTech |
| Product Category: | Modems |
| RoHS: | Details |
| Product: | Embedded Cellular Modems |
| Data Rate: | 10 Mb/s |
| Interface Type: | Serial |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 80 mm x 34.925 mm |
| Brand: | MultiTech |
| Product Type: | Modems |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Ethernet & Communication Modules |
HOTECP350BHAADA
Brand:TE Connectivity

ICR-4461
Brand:Advantech
ASB160PS24
Brand:XP Power

RM-5700-2LSX-SA-ST
Brand:Doodle Labs

EZ32-C100-EU
Brand:DIGI

5369
Brand:Adafruit

1192931
Brand:Phoenix Contact

803346
Brand:Amphenol i2s

B58004M4040A020
Brand:TDK

108633
Brand:Basler
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






