Manufacturer No:ADAM-4068-C
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 8-Ch Relay Output Module w/ Modbus
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC Output Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Voltage: | 120 VAC 240 VAC 30 VDC 110 VDC |
| Output Current: | 250 mA 300 mA 500 mA 1 A |
| Output Type: | AC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 8.113011 oz |
HOTADAM-4068-C
Brand:Advantech
2799510000
Brand:Weidmuller
1550550000
Brand:Weidmuller

WISE-S617-A
Brand:Advantech

1993880000
Brand:Weidmuller
OAC-24A
Brand:TE Connectivity

WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech

WISE-4051-B
Brand:Advantech

GRT1-AD2
Brand:Omron Automation and Safety

1052429
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






