Manufacturer No:2731571
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules IBS RL 24 DIO 8/8/ 8-LK-2MBD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Digital Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 3 mA |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 500 mA |
| Output Type: | Digital |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP65 IP67 |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Series: | IBS RL 24 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | INTERBUS |
| Part # Aliases: | IBS_RL_24_DIO_8/8/8-LK-2MBD IBSRL24DIO888LK2MBD |
| Unit Weight: | 1.587 lbs |
HOTNX-OD3256
Brand:Omron Automation and Safety

WISE-4012-AE
Brand:Advantech

112095-5083
Brand:Molex

FRUSB1601
Brand:Lantronix

ADAM-4055-C
Brand:Advantech

ADAM-3016-AE
Brand:Advantech
NX-OD5256
Brand:Omron Automation and Safety

1993880000
Brand:Weidmuller

NX-ID6142-6
Brand:Omron Automation and Safety

1052417
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






