Manufacturer No:2453870000
Manufacturer:Weidmuller
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules UR20-4AO-UI-16-M-DIAG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Analog Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 85 mA |
| Output Voltage: | 24 V |
| Output Current: | 20 mA |
| Output Type: | Analog |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Weidmuller |
| Series: | UR20 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | u-remote |
HOTADAM-4068-C
Brand:Advantech

1315250000
Brand:Weidmuller

2659690000
Brand:Weidmuller

ADAM-6052-D
Brand:Advantech

1052417
Brand:Phoenix Contact

2750798
Brand:Phoenix Contact

2700608
Brand:Phoenix Contact

ADAM-5051S-AE
Brand:Advantech

ADAM-4168-C
Brand:Advantech

2659680000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






