Manufacturer No:2901535
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 4 Channel Digital input IO module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC/DC Input Modules |
| Input Voltage: | 19.2 V to 30.5 V |
| Input Current: | 11 mA |
| Case Color: | Green |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Isolation: | 300 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | RAD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | Radioline Wireless |
| Part # Aliases: | RAD-DI4-IFS RADDI4IFS |
| Unit Weight: | 7.046785 oz |
HOT
ADAM-4055-C
Brand:Advantech
WISE-4050-B
Brand:Advantech

WISE-4220-S231A
Brand:Advantech

1315590000
Brand:Weidmuller

IAC-5
Brand:TE Connectivity

1004925
Brand:Phoenix Contact
ADAM-4017+-F
Brand:Advantech

GRT1-ROS2
Brand:Omron Automation and Safety

2878696
Brand:Phoenix Contact

1087079
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






