Manufacturer No:2688310
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL DI 16/1
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Digital Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 2.4 mA |
| Case Color: | Gray |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | Axioline |
| Part # Aliases: | AXL_DI_16/1 AXLDI161 |
| Unit Weight: | 6.543320 oz |
HOT
1993880000
Brand:Weidmuller

ADAM-6066-D
Brand:Advantech

2901535
Brand:Phoenix Contact
ADAM-4118-C
Brand:Advantech

INDIOD21G
Brand:Industruino

2878696
Brand:Phoenix Contact

2701239
Brand:Phoenix Contact

1052417
Brand:Phoenix Contact

NX-ID6142-6
Brand:Omron Automation and Safety

PROTOD21G
Brand:Industruino
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






