Manufacturer No:ADAM-4055-C
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 16-Ch Isolated DI/DO Module w/ LED & Modbus
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Voltage: | 40 V |
| Output Current: | 200 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 8.113011 oz |
HOT
ADAM-6350-A1
Brand:Advantech
XWT-OD16-1
Brand:Omron Automation and Safety

WISE-S617-A
Brand:Advantech

2901540
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6217-B
Brand:Advantech

OACM-5
Brand:TE Connectivity

2701239
Brand:Phoenix Contact

2884208
Brand:Phoenix Contact

G7TC-ID16 DC24V
Brand:Omron Automation and Safety

PCI-1730U-BE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






