Manufacturer No:ADAM-6017-D
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 8-Ch AI/DO Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input/Output Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Output Voltage: | 30 V |
| Output Current: | 100 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | 2000 VDC |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Series: | ADAM-6017 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOTNX-OD3256
Brand:Omron Automation and Safety

2904909
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6217-B
Brand:Advantech

ADAM-6224-B
Brand:Advantech

SRT2-ROF16
Brand:Omron Automation and Safety

PROTOD21G
Brand:Industruino

PCI-1730U-BE
Brand:Advantech

ADAM-5017-A4E
Brand:Advantech

1315180000
Brand:Weidmuller

ADAM-6052-D
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






