Manufacturer No:ADAM-4069-B
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 8-Ch Power Relay Output Module w/ Modbus
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC Output Modules |
| Input Voltage: | 10 V to 30 V |
| Output Voltage: | 250 VAC 30 VDC |
| Output Current: | 5 A |
| Output Type: | AC |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Brand: | Advantech |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 8.818490 oz |
HOT
1088130
Brand:Phoenix Contact

WISE-4010LAN-B
Brand:Advantech

ADAM-4055-C
Brand:Advantech
ADAM-4069-B
Brand:Advantech
NX-OD3256
Brand:Omron Automation and Safety

ADAM-6217-B
Brand:Advantech

ADAM-5056S-AE
Brand:Advantech

1315670000
Brand:Weidmuller

ADAM-6260-B
Brand:Advantech

1088126
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






