Manufacturer No:SRT2-ROF16
Manufacturer:Omron
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 16PT.MOS FET RE LAY OUT(COO)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Relay Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 350 mA |
| Output Voltage: | 250 VAC 30 VDC |
| Output Current: | 3 A |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | SRT2ROF16 |
| Unit Weight: | 8.463987 oz |
HOTADAM-4017+-F
Brand:Advantech

SRT2-ROF16
Brand:Omron Automation and Safety

OAC-5A
Brand:TE Connectivity

2702783
Brand:Phoenix Contact

PROTOD21G
Brand:Industruino
AMAX-4856-B
Brand:Advantech

WISE-S214-A
Brand:Advantech

G7TC-ID16 DC24V
Brand:Omron Automation and Safety

2009360000
Brand:Weidmuller

2901541
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






