Manufacturer No:2702072
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL F AI2 AO2 1H
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 40 mA |
| Output Voltage: | 10 V |
| Output Current: | 20 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | AC |
| Termination Style: | DIN Rail |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | AXL F AI2 AO2 1H |
| Unit Weight: | 7 oz |
HOT2453870000
Brand:Weidmuller

2688310
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6051-D
Brand:Advantech

ADAM-4168-C
Brand:Advantech

XWT-ID16
Brand:Omron Automation and Safety

1550070000
Brand:Weidmuller

GT1-OD16
Brand:Omron Automation and Safety

1052429
Brand:Phoenix Contact

WISE-4010LAN-B
Brand:Advantech
2799510000
Brand:Weidmuller
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






