Manufacturer No:AWM2300V
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors +/-1000sccm (1 SLPM) 50mV dc @ 650 sccm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | +/- 1 L/min |
| Accuracy: | 1 % |
| Output Voltage: | 50 mV |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 5.08 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM2000 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.380959 oz |
HOT
FS7.A.1L.195
Brand:Innovative Sensor Technology

D6F-50A5-000
Brand:Omron Electronics

AWM5103VN
Brand:Honeywell

MFS02.PEXP.0
Brand:Innovative Sensor Technology

AWM2300V
Brand:Honeywell

D6F-WCABLE
Brand:Omron Electronics

D6F-P0010A1
Brand:Omron Electronics

HAFUHT0300L4AXT
Brand:Honeywell

AWM43300V
Brand:Honeywell

SFC5500-200slm
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






