Manufacturer No:D6F-10A61-000
Manufacturer:Omron
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MEMS Airflow Sensor Air 0-10 LPM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | MEMS Mass Flow Sensor |
| For Use With: | Air |
| Range: | 0 L/min to 10 L/min |
| Accuracy: | 3 % |
| Output Voltage: | 1 V to 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 10.8 V to 26.4 V |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Brand: | Omron Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | D6F |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | D6F10A61000 |
| Unit Weight: | 1.245171 oz |
HOT
HAFBLF0050CAAX5
Brand:Honeywell

SFC6000D-50SLM
Brand:Sensirion

G-MAFCO-005
Brand:Measurement Specialties

D6F-CABLE2
Brand:Omron Electronics

HAFUHT0300L4AXT
Brand:Honeywell

AWM42300V
Brand:Honeywell

SLF3C-1300F
Brand:Sensirion

FS7.0.1L.195
Brand:Innovative Sensor Technology

SFM3003-300-CET
Brand:Sensirion
SFM4300-50-B
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






