Manufacturer No:AWM720P1
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Amplified; 200 SLPM Tapered 22.0 mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | 200 SLPM |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 22 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM700 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.199315 oz |
HOT
SLQ-QT105
Brand:Sensirion

SFC5500-200slm
Brand:Sensirion

AWM720P1
Brand:Honeywell

AWM5102VN
Brand:Honeywell

HAFUHT0200L4AXT
Brand:Honeywell
FS1025
Brand:Renesas Electronics

AWM5101VN
Brand:Honeywell

G-MAFCO-005
Brand:Measurement Specialties

HAFUHH0100L4AXT
Brand:Honeywell

SFM5500-10slm
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






