Manufacturer No:SLF3S-1300F
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Liquid Flow Meter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Liquid Flow Sensor |
| Sensor Type: | Flow Sensor |
| For Use With: | Liquid |
| Range: | 0 mL/min to 40 mL/min |
| Accuracy: | 5 % 10 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 3.5 V |
| Port Size: | UNF 1/4 - 28 |
| Housing Material: | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Brand: | Sensirion |
| Connection Method: | 6 Pin Connector |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 5 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SLF3x |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.2 V |
| Part # Aliases: | 3.000.091 |
| Unit Weight: | 0.572232 oz |
HOT
D6F-P0001A1
Brand:Omron Electronics

HAFUHT0200L4AXT
Brand:Honeywell
FS1015-1005
Brand:Renesas Electronics

AWM2300V
Brand:Honeywell

HAFBLF0200CAAX3
Brand:Honeywell

HAFUHT0300L4AXT
Brand:Honeywell

G-MAFCO-005
Brand:Measurement Specialties

LG16-0431D 80 ul/min 1/4-28 Ports
Brand:Sensirion

SFS01
Brand:Innovative Sensor Technology

HAFBLF0200C4AX5
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






