Manufacturer No:SFM3003-300-CET
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Versatile digital gas flow sensor flow range from -150 to 300 slm with temperature sensor in the gas path.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Sensor |
| Range: | - 150 slm to 300 slm |
| Accuracy: | 4 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SFM3003 |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Part # Aliases: | 3.000.609 |
HOT
SFM3200-250
Brand:Sensirion

D6F-50A5-000
Brand:Omron Electronics

G-MAFCO-005
Brand:Measurement Specialties

SLS-1500 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

FS1012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics

D6F-CABLE2
Brand:Omron Electronics

D6F-01N2-000
Brand:Omron Electronics

LG01-2000A005
Brand:Sensirion

FS1027
Brand:Renesas Electronics

AS6031F1-BQFM
Brand:ScioSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






