Manufacturer No:D6F-50A6-000
Manufacturer:Omron
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MEMS AIRFLOW SENSOR UP TO 50slpm LW PWR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | MEMS Mass Flow Sensor |
| For Use With: | Air |
| Range: | 0 L/min to 50 L/min |
| Accuracy: | 3 % |
| Output Voltage: | 1 V to 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 10.8 V to 26.4 V |
| Port Size: | 6.35 mm |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) Aluminum alloy |
| Brand: | Omron Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | D6F |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | D6F50A6000 |
| Unit Weight: | 3.633218 oz |
HOT
D6F-50A5-000
Brand:Omron Electronics

SLF3S-4000B Liquid Flow Sensor
Brand:Sensirion

AWM720P1
Brand:Honeywell

SFM3003-300-CL
Brand:Sensirion

D6F-20A5-000
Brand:Omron Electronics

SFM4100-CO2 Legris
Brand:Sensirion

AWM5103VN
Brand:Honeywell

SFM6000D-50SLM
Brand:Sensirion

FS1012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics

SLI-2000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






