Manufacturer No:AWM5103VN
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors 0 L/min to 15 L/min Airflow Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | 0 L/min to 15 L/min |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 6.35 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM5000 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 2.116438 oz |
HOT
TDC-GP21 3K
Brand:ScioSense

AWM3300V
Brand:Honeywell

D6F-W04A1
Brand:Omron Electronics

AWM43600V-2
Brand:Honeywell

HAFBLF0200C4AX5
Brand:Honeywell
SFM4300-50-B
Brand:Sensirion

D6F-50A6-000
Brand:Omron Electronics

SFM3000-200
Brand:Sensirion

AS6031-BQFM
Brand:ScioSense

LG01-2000A005
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






