Manufacturer No:SLQ-QT105
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors SLQ-QT105 High Purity Flow Meter. Particulate MatterVOC Hum&Temp environmental sensor node.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Liquid Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Meter |
| For Use With: | Liquid |
| Range: | 50 uL/s to 2000 uL/s |
| Accuracy: | 10 % |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 5.5 V |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 25 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 20 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Flow Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Part # Aliases: | 1-100808-01 |
HOT
OOL Thermal MassFlow Sensor
Brand:Innovative Sensor Technology

SFM3020
Brand:Sensirion

SFM3300-AW
Brand:Sensirion

AWM42300V
Brand:Honeywell

D6F-10A5-000
Brand:Omron Electronics

HAFBLF0200C4AX5
Brand:Honeywell

AWM2300V
Brand:Honeywell

81529003
Brand:Crouzet

HAFBLF0200CAAX3
Brand:Honeywell
SFM4300-20-P
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






