Manufacturer No:FS7.0.1L.195
Manufacturer:Innovative Sensor Technology
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Flow range from 0 to 100 m/s -20 C to +150 C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Innovative Sensor Technology |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Mass Flow Sensor |
| Sensor Type: | Gas |
| Range: | 0 m/s to 100 m/s |
| Accuracy: | 3 % |
| Output Voltage: | 3 V |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 5 V |
| Brand: | Innovative Sensor Technology |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Output Type: | Analog |
| Packaging: | Bulk |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2 V |
| Part # Aliases: | 103705 |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
SFM3119-240-CL
Brand:Sensirion

HAFUHH0010L4AXT
Brand:Honeywell

ASF1400
Brand:Sensirion

LG01-2000A005
Brand:Sensirion

SFM3013-300-CL
Brand:Sensirion

SLI-2000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

SFM3000-200C
Brand:Sensirion

AS6040-BQFM
Brand:ScioSense

AWM3100V
Brand:Honeywell

D6F-CABLE3
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






