Manufacturer No:ASF1400
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Sensor device
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Air Flow Sensor |
| Sensor Type: | Pressure Meter |
| For Use With: | Air Nitrogen |
| Range: | 400 SCCM |
| Accuracy: | 0.05 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 7 V to 18 V |
| Port Size: | 5 mm |
| Housing Material: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Brand: | Sensirion |
| Connection Method: | 5 PinD-Sub9 Connector |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 VDC |
| Supply Voltage - Min: | 7 VDC |
| Part # Aliases: | 1-100011-02 |
| Unit Weight: | 1.831988 oz |
HOT
HAFBLF0050CAAX5
Brand:Honeywell

SFM3300-AW
Brand:Sensirion

OOL Thermal MassFlow Sensor
Brand:Innovative Sensor Technology

HAFUHT0020L4AXT
Brand:Honeywell

D6F-P0001A1
Brand:Omron Electronics

D6F-50A5-000
Brand:Omron Electronics

AWM5101VN
Brand:Honeywell
FS1025
Brand:Renesas Electronics

D6F-01N2-000
Brand:Omron Electronics

FS7.0.1L.195
Brand:Innovative Sensor Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






