Manufacturer No:FS2012-1100-NG
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors FS2012 TMFS CALIBRATED GAS 0 TO 10.0 SLPM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | Flow Sensors |
| Type: | Mass Air Flow Sensor |
| For Use With: | Non-Corrosive Gas |
| Range: | 0 SLPM to 10 SLPM |
| Accuracy: | 1 % |
| Output Voltage: | 0 V to 5 V |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Size: | 5 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Output Type: | Analog Digital |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | FS2012 |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Unit Weight: | 1.612020 oz |
HOT
HAFUHM0200L4AXT
Brand:Honeywell

AWM5103VN
Brand:Honeywell

SFM3400-AW
Brand:Sensirion

HAFUHH0010L4AXT
Brand:Honeywell

HAFBLF0050C4AX5
Brand:Honeywell

SLF3S-4000B Liquid Flow Sensor
Brand:Sensirion

D6F-20A5-000
Brand:Omron Electronics

AWM5101VN
Brand:Honeywell

AWM92200V
Brand:Honeywell
FS1025
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






