Manufacturer No:AWM5101VN
Manufacturer:Honeywell
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MASS AIRFLOW 5L/MIN Threaded 1/4 NPT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Mass Air Flow Sensor |
| For Use With: | Dry Gas |
| Range: | 0 L/min to 5 L/min |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Port Size: | 6.35 mm |
| Housing Material: | Silicon |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | AWM5000 |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 2.116438 oz |
HOT
HAFUHH0050L4AXT
Brand:Honeywell

LG16-2000D 5 ml/min (10 ml/min)
Brand:Sensirion

HAFBLF0200CAAX5
Brand:Honeywell

SFM3400-33-D
Brand:Sensirion

D6F-P0010AM2
Brand:Omron Electronics

FS1012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics
SFM4300-20-P
Brand:Sensirion

AWM720P1
Brand:Honeywell

SLI-2000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

D6F-P0010A1
Brand:Omron Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






