Manufacturer No:SFM3200-AW
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors -100 slm to +250 slm (bi-directional)Digital Flow Meter designed for Medical Applications - Autoclavable & cleanable Version
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Air Flow Sensor |
| For Use With: | Air Oxygen Non-Aggressive Gases |
| Range: | - 100 slm to 250 slm |
| Accuracy: | 7 % |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Housing Material: | Plastic |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SFM3xxx |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Part # Aliases: | SFM3200-250-AW 1-101050-01 |
| Unit Weight: | 3.384008 oz |
HOTFS1015-1005
Brand:Renesas Electronics

FS1027-1001-DG
Brand:Renesas Electronics

AS6031F1-BQFM
Brand:ScioSense

SLF3C-1300F
Brand:Sensirion

FS1012-1100-NG
Brand:Renesas Electronics
SFM4300-20-P
Brand:Sensirion

HAFUHH0100L4AXT
Brand:Honeywell

SLI-2000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

AWM2200V
Brand:Honeywell

G-MAFCO-005
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






