Manufacturer No:BLM18EG221SN1D
Manufacturer:Murata
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads 220 OHM 25% Alternate Sizing Guide Below
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | BLM18EG_xH |
| Product: | Ferrite Chip Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Impedance: | 220 Ohms |
| Maximum DC Current: | 2 A |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 50 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 0.8 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Diameter: | - |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Capacitance: | - |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | - |
| Test Frequency: | 100 MHz |
| Type: | Chip Ferrite Bead Single Type |
| Unit Weight: | 0.001235 oz |
HOTB65705B0003X000
Brand:EPCOS / TDK

B65933A0000X033
Brand:EPCOS / TDK

7427928251
Brand:Wurth Elektronik

782219121
Brand:Wurth Elektronik

ZCAT6819-5230D
Brand:TDK

MI1206K601R-10
Brand:Laird Performance Materials

74278042
Brand:Wurth Elektronik
28B0375-100
Brand:Laird Performance Materials

BLM21SP601SH1D
Brand:Murata Electronics

BLM21SP102SN1D
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






