Manufacturer No:BLM15PX181BH1D
Manufacturer:Murata
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads 0402 180ohm 25% 5A AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | BLM15_BH |
| Product: | Ferrite Chip Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Impedance: | 180 Ohms |
| Maximum DC Current: | 1.5 A |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 90 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Number of Elements: | 1 Element |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 150 C |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| Shielding: | Shielded |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | Conductive Glue |
| Test Frequency: | 100 MHz |
| Type: | Chip Ferrite Bead |
HOT
BLM21SP111SN1D
Brand:Murata Electronics

BLM31KN601SH1L
Brand:Murata Electronics

782219561
Brand:Wurth Elektronik

74269262601
Brand:Wurth Elektronik

BLM21SP102SN1D
Brand:Murata Electronics

B66397Q0100K187
Brand:EPCOS / TDK

BLM15PX601SH1D
Brand:Murata Electronics

74271132
Brand:Wurth Elektronik

BLM21AG121SN1D
Brand:Murata Electronics

BLM15PX181SH1D
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






