Manufacturer No:SCF47X-200-S1R8B011JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 20A 3.21mH 3-Phase ESR=3.52mohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 3.21 mH |
| Maximum DC Current: | 20 A |
| Maximum DC Resistance: | 3.52 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 38 mm |
| Packaging: | Tray |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 70 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 27 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF47XS011H |
HOT
S1811-46R
Brand:Harwin

MMZ0603A601ET000
Brand:TDK

SCR39XV-400-Y2R0B003JH
Brand:KEMET

SCF56X-400-S2R4B009JH
Brand:KEMET

SCF39XV-120-S1R5A017JH
Brand:KEMET

SCF56X-800-S2R4C004JH
Brand:KEMET

SCF47X-500-S2R4B005JH
Brand:KEMET

SCF56X-650-S2R3C005JH
Brand:KEMET

21850051
Brand:Laird Performance Materials

SCF39XV-350-Z1R9B007JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






