Manufacturer No:SCF47X-500-S2R4B005JV
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 50A 0.66mH 3-Phase ESR=0.96mohm -40
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Vertical Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 660 uH |
| Maximum DC Current: | 50 A |
| Maximum DC Resistance: | 960 uOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 61 mm |
| Packaging: | Tray |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 63 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 27 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF47XS005V |
HOT
SCT39XV-170-Y1R8A006JH
Brand:KEMET

SCF47X-300-S2R0B009JH
Brand:KEMET

SCF56X-800-S2R4C004JH
Brand:KEMET

SCT39XV-150-S1R7A011JH
Brand:KEMET

ICI70CGI-222
Brand:EPCOS / TDK
BLE32SN120BN1L
Brand:Murata Electronics

SCF39XV-120-S1R5A017JH
Brand:KEMET
PM9407.204NLT
Brand:Pulse Electronics

SCF39XV-190-2R1A014JH
Brand:KEMET

SCR39XV-440-Z2R0B005JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






