Manufacturer No:SCF39XV-350-Z1R9B007JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 1.2mH 35A 4-Phs Asy1.420 mohm AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Inductance: | 1.2 mH |
| Tolerance: | - 30 % + 50 % |
| Maximum DC Current: | 35 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | AC Line Filters |
| Type: | Automotive Grade Single-Phase Common Mode Coil |
| Application: | High Voltage Automotive and Harsh Environment Industrial EMI Filtering Medium Power Drives On Board Charger for EV/PHEV Wireless Charging Systems with 85 kHz |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline Metal |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCF39Z007JH0 |
| Unit Weight: | 4.589142 oz |
HOT
SCT39XV-230-S2R2A007JH
Brand:KEMET

SCR39XV-400-Y2R0B003JH
Brand:KEMET

21859051
Brand:Laird Performance Materials

7427928801
Brand:Wurth Elektronik

SCF47X-500-S2R4B005JV
Brand:KEMET

SCF56X-400-S2R4B009JH
Brand:KEMET

SCT39XV-170-Y1R8A006JH
Brand:KEMET
BLE32SN120BN1L
Brand:Murata Electronics

MMZ0603A601ET000
Brand:TDK
BLE32SN120BH1L
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






