Manufacturer No:SCR39XV-290-Y2R4A004JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 0.21 mH 29 A 4-PhaseDCR=1.100 mohm AECQ
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCR-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Inductance: | 210 uH |
| Maximum DC Current: | 29 A |
| Maximum DC Resistance: | 1.1 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 120 C |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive Grade |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALCR39Y004JH0 |
HOT
SCF56X-800-S2R4C004JH
Brand:KEMET

SCF39XV-500-Z2R4B004JH
Brand:KEMET

SCF39XV-310-Z1R8B008JH
Brand:KEMET

SCF39XV-200-2R2A013JH
Brand:KEMET

21850051
Brand:Laird Performance Materials

SCT39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

SCR39XV-440-Z2R0B005JH
Brand:KEMET

74272213
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-270-Z2R4A009JH
Brand:KEMET

SCN35SXV-130-1R6A012JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






