Manufacturer No:AL5887JAZW52-13
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers LED Linear Driver W-QFN6060-52/SWP(Type A1) T&R 4K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | W-QFN6060-52 |
| Number of Outputs: | 36 Output |
| Output Current: | 70 mA |
| Input Voltage Min: | 2.7 V |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Operating Frequency: | 30 kHz |
| Output Voltage: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Number of Channels: | 36 Channel |
| Product: | LED Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Type: | RGB |
HOT
MAX20052CATC/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT3956EUHE#PBF
Brand:Analog Devices

TLC5927IDBQR
Brand:Texas Instruments

PCA9955BTWJ
Brand:NXP Semiconductors

MAX25510ATGA/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT8355IUFDM-1#WPBF
Brand:Analog Devices

ZXLD1366ET5TA
Brand:Diodes Incorporated

LTC3454EDD#PBF
Brand:Analog Devices
TPS92622QDRRRQ1
Brand:Texas Instruments

STP16CPC26MTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






