Manufacturer No:MAX25608AUI/V+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers 12-Switch Matrix Manager with UART Interface (1.6A)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | MAX25608 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSSOP-28 |
| Number of Outputs: | 12 Output |
| Output Current: | 1.6 A |
| Input Voltage Min: | 4 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Boost Buck |
| Operating Frequency: | 16.384 MHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Features: | PWM Dimming Open LED Protection |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Dimming: | PWM |
| For Use With: | Automotive Applications |
| Input Voltage: | 4 V to 60 V |
| Number of Channels: | 12 Channel |
| Product: | LED Lighting Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 6 mA |
| Type: | LED Matrix Manager |
HOTTPS92620QDRRRQ1
Brand:Texas Instruments
ZXLD1366EN8TC
Brand:Diodes Incorporated

AL5810QFJ3-7
Brand:Diodes Incorporated

BCR420UFD-7
Brand:Diodes Incorporated

DLP5531AFYKQ1
Brand:Texas Instruments

LT3491ESC8#TRMPBF
Brand:Analog Devices

TLC6C5748QDCARQ1
Brand:Texas Instruments

L99LDLH32TR
Brand:STMicroelectronics

MAX20444CATG/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LTC3454EDD#PBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






