Manufacturer No:HV9861ALG-G
Manufacturer:Microchip
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers LED DRIVER AVG MODE CONSTANT CURRENT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 165 mA |
| Input Voltage Min: | 12 V |
| Input Voltage Max: | 450 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 100 kHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | PWM Dimming Constant Current |
| Brand: | Microchip Technology |
| Input Voltage: | 12 V to 450 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 650 mW |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 3.5 mA |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
HOTLP5864MRSMR
Brand:Texas Instruments

TLC69650QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

DLPC4420ZPC
Brand:Texas Instruments
ZXLD1366EN8TC
Brand:Diodes Incorporated

LT8374RUFM-1#WPBF
Brand:Analog Devices

TLC69612QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

MAX25614DATI/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT3491ESC8#TRMPBF
Brand:Analog Devices

MAX20444CATG/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT8374RUFM#WPBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






