Manufacturer No:gen4-FT813-70CTP-CLB
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 7.0 gen4 SPI FT813 Capacitive w/Bezel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | SPI |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 190.1 mm x 121.9 mm x 9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 835 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 8.254107 oz |
HOT
FPM-7181W-P3AE
Brand:Advantech

4Discovery-50W
Brand:4D Systems

FPM-3191G-R3BE
Brand:Advantech
IDM2040-7A
Brand:Bridgetek

UEZGUI-1788-70WVT-BA
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

102110551
Brand:Seeed Studio

IDS-3215G-40XGA1E
Brand:Advantech

gen4-uLCD-43DCT-AR
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-50DT
Brand:4D Systems

MIKROE-4173
Brand:Mikroe
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






