Manufacturer No:uLCD-24PTU
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 2.4" QVGA Intell Tch Screen LCD Mod
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | microLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 2.4 in |
| Display Resolution - Pixels: | 240 x 320 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 74.75 mm x 44.7 mm x 15.9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 125 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 1.093493 oz |
HOT
uLCD-32PTU-NWT
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-43DCT-CLB
Brand:4D Systems

MIKROE-3857
Brand:Mikroe

FPM-7151W-P3AE
Brand:Advantech

gen4-FT812-43T
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-32D
Brand:4D Systems

FPM-217-R8AE
Brand:Advantech

000287
Brand:Soldered

gen4-uLCD-43DT-AR
Brand:4D Systems

IDS-3117EN-25SXA1E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






