Manufacturer No:IDK-1110WP-50XGA1E
Manufacturer:Advantech
Type:Display Modules
Description:Display Modules 10.1" 1280x800 WXGA LVDS 500 nits -20 to 70 C LED 6/8bits 50K w/ P-cap touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | IDK-1110WP |
| Product: | LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 10.1 in |
| Display Resolution - Pixels: | 1280 x 800 |
| Interface Type: | LVDS USB |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 230.7 mm x 152.55 mm x 6.5 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 2.801 lbs |
HOT
gen4-uLCD-43DCT-AR
Brand:4D Systems

IDS-3110R-40SVA1E
Brand:Advantech

gen4-FT812-50T
Brand:4D Systems

MIKROE-4312
Brand:Mikroe

FPM-221W-P4AE
Brand:Advantech

gen4-FT812-43T
Brand:4D Systems

FPM-817S-R6AE
Brand:Advantech

uOLED-128-G2
Brand:4D Systems

1215685
Brand:Phoenix Contact

FPM-3121G-R3BE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






