Manufacturer No:gen4-FT812-70T
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 7.0 gen4 SPI FT812 Resistive Touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 7 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | SPI |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 187 mm x 102.1 mm x 7.8 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 830 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 7.266436 oz |
HOT
ELI156-IPHW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

IDK-2112N-K2SVA2E
Brand:Advantech

uLCD-24PTU
Brand:4D Systems

uLCD-90D
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-32D
Brand:4D Systems

FPM-215-R8AE
Brand:Advantech

pixxiLCD-20P2-CTP-CLB
Brand:4D Systems

2403462
Brand:Phoenix Contact

PDC-W210-D10-ATE
Brand:Advantech

FPM-3191G-R3BE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






