Manufacturer No:uOLED-96-G2
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 0.96" Smart OLED Mod w/GOLDELOX
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | 4DGL |
| Product: | OLED Displays |
| Type: | Non-Touch |
| Diagonal: | 0.96 in |
| Display Resolution - Pixels: | 96 x 64 |
| Interface Type: | Serial |
| Backlight Type: | - |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 32.7 mm x 23 mm x 4.9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Current: | 40 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 0.158733 oz |
HOT
IDS-3215ER-25XGA1E
Brand:Advantech
MIKROE-241
Brand:Mikroe

uOLED-96-G2
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-43D
Brand:4D Systems

PIM537
Brand:Pimoroni

ELI70-CR
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

FPM-3191G-R3BE
Brand:Advantech

MIKROE-3981
Brand:Mikroe

PIM543
Brand:Pimoroni

IDK-2112N-K2SVA2E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






