Manufacturer No:gen4-4DCAPE-50CT-CLB
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 5.0 800x480 pixels Capacitive Touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | 4DCAPE |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Capacitive |
| Diagonal: | 5 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | I2C |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 140.7 mm x 93.8 mm x 8.3 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 720 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 4.409245 oz |
HOT
MIKROE-5071
Brand:Mikroe

gen4-FT812-43T
Brand:4D Systems

4175801XX-3
Brand:Digital View

ELI70-CP
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

gen4-4DCAPE-50CT-CLB
Brand:4D Systems

FPM-221W-P4AE
Brand:Advantech
CleO50A
Brand:Bridgetek

000288
Brand:Soldered

1212
Brand:Toradex

ELI101-IPHW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






