Manufacturer No:gen4-uLCD-43DCT
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3" 480x272 pixels slim Intelligent Display Module with embedded DIABLO16 processor and Capacitive Touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Gen4-HMI |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Transmissive |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | GPIO I2C SPI |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 127.6 mm x 69.3 mm x 8.1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 310 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
HOT
FPM-7211W-P3AE
Brand:Advantech

PIM543
Brand:Pimoroni

FPM-212-R9AE
Brand:Advantech

IDS-3215G-40XGA1E
Brand:Advantech

FPM-221W-P4AE
Brand:Advantech

gen4-uLCD-70D-SB
Brand:4D Systems

gen4-FT813-43CTP
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-43DCT-CLB
Brand:4D Systems

gen4-uLCD-43DT-AR
Brand:4D Systems

IDS-3215R-40XGA1E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






