Manufacturer No:gen4-FT812-50T
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 5.0 inch gen4 FT812 Resistive Touch
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 5 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | SPI |
| Backlight Type: | LCD |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 142.8 mm x 77.9 mm x 7.8 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Current: | 520 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 3.315752 oz |
HOT
2402980
Brand:Phoenix Contact

uLCD-32PTU-NWT
Brand:4D Systems

2402981
Brand:Phoenix Contact

FPM-212-R9AE
Brand:Advantech

FPM-212-R8AE
Brand:Advantech

ELI70-CP
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

DM-F12A/PC-R30
Brand:IEI

MIKROE-5071
Brand:Mikroe

uOLED-128-G2
Brand:4D Systems

IDK-1119R-35SXA1E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






