Manufacturer No:gen4-uLCD-43D
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3" 480x272 pixels Slim Display Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Gen4-uLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Non-Touch |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C SPI |
| Backlight Type: | White LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 127.6 mm x 69.3 mm x 7.9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 2.222260 oz |
HOT
102110551
Brand:Seeed Studio

FPM-215W-P4AE
Brand:Advantech

IDS-3217EG-25SXA1E
Brand:Advantech

MIKROE-5071
Brand:Mikroe

IDK-2110R-K2SVA2E
Brand:Advantech

IDS-3115P-K2XGA1E
Brand:Advantech

FPM-7181W-P3AE
Brand:Advantech

gen4-FT813-43CTP-CLB
Brand:4D Systems

UEZGUI-1788-70WVT-BA
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

ELI70-CR
Brand:Future Designs Inc. (FDI)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






