Manufacturer No:MCD224-20IO1
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 224 Amps 2000V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Thyristor Power Modules |
| Type: | Phase Leg |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.4 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 2 kV |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | Y1-CU |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Series: | MCD224 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | IXYS |
| Gate Trigger Current - Igt: | 150 mA |
| Holding Current Ih Max: | 150 mA |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Unit Weight: | 1.499 lbs |
HOTAPT8024JLL
Brand:Microchip Technology

CAB760M12HM3
Brand:Wolfspeed

FF3MR20KM1HHPSA1
Brand:Infineon Technologies

MDD95-08N1B
Brand:IXYS

DBA200UA60
Brand:SanRex

IXFN132N50P3
Brand:IXYS

MSCSM120DHM31CTBL2NG
Brand:Microchip Technology

MSC017SMA120B
Brand:Microchip Technology

IXFN80N50Q3
Brand:IXYS

IXTN240N075L2
Brand:IXYS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






