Manufacturer No:DKR400CA60
Manufacturer:SanRex
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules Discrete Semiconductor Modules 600V 400A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SanRex |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Diode Power Modules |
| Type: | Non-Isolated |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.6 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 600 V |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | DKR |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | SanRex |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | SanRex - Techno Block |
| Unit Weight: | 2.504451 oz |
HOT
MSCSM120DHM31CTBL2NG
Brand:Microchip Technology
MDD26-16N1B
Brand:IXYS

IXFN180N10
Brand:IXYS
A1F25M12W2-F1
Brand:STMicroelectronics

CCB021M12FM3T
Brand:Wolfspeed

VS-ENW30S120T
Brand:Vishay Semiconductors

BSM250D17P2E004
Brand:ROHM Semiconductor

MEE75-12DA
Brand:IXYS
DDB6U134N16RRBPSA1
Brand:Infineon Technologies

BSM600D12P3G001
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






