Manufacturer No:MCC312-18IO1
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 312 Amps 1800V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Thyristor Power Modules |
| Type: | Phase Leg |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.32 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.8 kV |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | Y1-CU |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 140 C |
| Series: | MCC312 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | IXYS |
| Gate Trigger Current - Igt: | 150 mA |
| Holding Current Ih Max: | 150 mA |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Unit Weight: | 1.499 lbs |
HOT
MCD200-14IO1
Brand:IXYS

IXFN80N50P
Brand:IXYS

DD170N36KHPSA1
Brand:Infineon Technologies

APT50M60L2VRG
Brand:Microchip Technology

MSC017SMA120B
Brand:Microchip Technology

CAB425M12XM3
Brand:Wolfspeed

MMO90-14IO6
Brand:IXYS

MCD224-20IO1
Brand:IXYS

IXTN90P20P
Brand:IXYS

CAB006M12GM3T
Brand:Wolfspeed
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






