Manufacturer No:APT2X101D20J
Manufacturer:Microchip
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules FG FRED 200V 100A SOT-227
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Rectifier Modules |
| Type: | Fast Recovery |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.1 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 200 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Microchip Technology |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Unit Weight: | 1.030000 oz |
HOT
VS-ENY050C60
Brand:Vishay Semiconductors

VS-ENK025C65S
Brand:Vishay Semiconductors

MCB40P1200LB-TUB
Brand:IXYS
MDD56-14N1B
Brand:IXYS

APT2X101D20J
Brand:Microchip Technology

A2F12M12W2-F1
Brand:STMicroelectronics

MDD95-08N1B
Brand:IXYS
DF16MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies

FF2MR12W3M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

MSCSM120HM083CAG
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






